חיטוי וניקוי מאגרי מים

 

חברת כץ איכויות מים מבצעת שישה שלבים בעת ניקוי וחיטוי מאגרי מים:

 
 
  1. ריקון מאגר המים וביצוע תיקוני צביעה ואטימה, בהתאם לצורך
  2. ניקוי חלקי מתכת באמצעות מברשות בעלות זיפים קשים
  3. ניקוי פני המאגר באמצעות לחץ מים לשם הוצאת לכלוך על הקירות והרצפה
  4. שטיפה בלחץ של 50 אטמוספרות במהירות זרימה של 30 ליטר לדקה, עד ליציאת מים צלולים
  5. חיטוי המאגר בחומר חיטוי
  6. בדיקות מים במאגר לשם קבלת אישור להפעלה
 
 
חיטוי וניקוי מאגרי מים
 

החשיבות של חיטוי מאגרי מים

 
המטרה של ניקוי מאגרי מים היא לאפשר אספקה של מים טריים לשימוש פרטי, מסחרי או חקלאי. עם זאת, יש גם משמעות לאופן שבו מבצעים את החיטוי וכדאי לבחור היטב חברה שלוקחת אחריות על פרויקט כזה.

פעולות שונות של חיטוי וניקוי מאגרי מים מבוצעות על פי סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. קודם כל, המטרה של סטנדרטים מן הסוג הזה היא להבטיח יעילות גבוהה של חיטוי מאגרי מים. אם לא יהיו סטנדרטים שמשותפים לכל החברות, סביר להניח שהתוצאות של ניקוי וחיטוי מאגרי מים לא בהכרח יעלו בקנה אחד עם הציפיות של קהל היעד.

שנית, המטרה של הצבת סטנדרטים מסוימים היא כמובן לשמור על הבריאות. באמצעות הסטנדרטים הקיימים אפשר כיום ליהנות מהיתרונות של ניקוי וחיטוי מאגרים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. בטווח הקצר, המשמעות של ניקוי מאגר מים היא תחזוקה נוחה וחיסכון בהוצאות. אבל בטווח הארוך, חיטוי מאגר מים מבטיח שמי שיצרוך לאחר מכן את המים ייהנה מרמת טיהור גבוהה.
 

מה עושים עם מים נקיים?

 
חיטוי מאגרי מים מבוצע עבור קהל יעד מגוון ובשלל תחומים. הנה למשל מספר שימושים בולטים של ניקוי מאגרי מים:
א. שימוש פרטי - מאגרי מים של בתים פרטיים, כמו אלו שנמצאים על הגג, או מאגרי מים של בנייני מגורים משותפים דורשים חיטוי תקופתי. ניקוי וחיטוי מאגרי מים מן הסוג הזה מבצעים כמובן עוד לפני אישור האכלוס ותוך תיאום ושיתוף פעולה עם הקבלן, אבל האחריות לאחר מכן היא של הדיירים עצמם. במידה והדיירים רוצים שהמים בברזים ולעיתים גם מי השתייה יהיו נקיים, זה חשוב לחטא את המאגרים הקיימים.

ב. שימוש מסחרי - יש המון דרישה לפעולות של חיטוי וניקוי מאגרי מים לטובת שימוש מסחרי. כאן הדגש הוא לא רק על הניקוי והחיטוי עצמם, אלא גם על היכולת להתמודד עם כמויות מים גדולות שיש בכל סוג של מאגר. בשביל להתמודד עם כמויות מים גדולות שמיועדות עבור שימוש מסחרי, צריך לבחור בקפידה את חומרי החיטוי ואת שיטת הניקוי.

ג. שימוש חקלאי - אי אפשר לדבר על פעולות של חיטוי מאגר מים בלי להזכיר את התועלת עבור החקלאות. למעשה, ענף החקלאות הוא מהראשונים ליהנות מהאפשרות לבצע חיטוי או ניקוי מן הסוג הזה. בזכות חיטוי וניקוי יעילים מאוד, ניתן להבטיח אספקה של מים טריים לכל צרכי החקלאות ולחסוך את הצורך בחומרי הדברה.

 

בחירת שיטת חיטוי וניקוי

 
על פניו, גם מי שמבין את החשיבות של חיטוי מאגרי מים לא בהכרח יכול למצוא את השיטה הנכונה עבורו. הסיבה לכך היא שהפעולות של ניקוי וחיטוי מאגרי מים כפופות לסטנדרטים מסוימים ובשביל ליישם אותן צריך להחזיק בידע טכני רב. אבל בדיוק כאן נכנסת לתמונה חברה מקצועית, שיכולה לקחת על עצמה את האחריות ואף להתחייב לתוצאות.

במילים אחרות, אין סיבה שהלקוחות יצטרכו לבחור לבד באיזו שיטה להשתמש על מנת לבצע חיטוי וניקוי של מאגרי מים. אחרי שמכריעים נכון לטובת ניקוי וחיטוי כזה, מגיע הזמן להתייעץ עם בעלי מקצוע. כאשר בעלי המקצוע מעורבים בתהליך, יש סיכוי גבוה יותר שהחיטוי וגם הניקוי יבוצעו לשביעות הרצון של כל הצדדים המעורבים.

לסיכום, חיטוי מאגרי מים מבוצע ברמה גבוהה ותוך היצמדות לסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. מבחינת הלקוחות, המשמעות היא שצריך להקפיד על טיהור מים תקופתי ושלאחר מכן ניתן יהיה לשלב את המים הנקיים בשימוש פרטי, מסחרי או חקלאי.